Úvodem O stáji Naši koně Akce Fotogalerie Novinky Nabízíme Ceník Kurzy Kontakty Odkazy Vzkazy Byli zde

A K C E

... Když Bůh stvořil koně, pronesl k němu :„Tobě rovného jsem neudělal. Všechny poklady Země teď leží mezi Tvýma očima…“

(výňatek citace Koránu)

Informace o akcích, kterých jsme se účastnili


Kurz 3.5.2014 Lochovice s Oldou Novákem

Kdo trochu sleduje nás, naši práci nebo naše stránky, ten ví, že naše práce s koníky je hlavně formou přirozenné komunikace. Ten kdo nás sleduje více ví, že se chceme dále zdokonalovat a tudíž ví i to, že jsme vrhli na pořádání kurzů.
První kurz s Oldou jsme si náležitě užili, i když jsme se klepali zimou, ale i tak naše obzory se zase více rozšířili.
Pevně doufáme, že se všem zůčastněným kurz líbil.

Jarní kurýr 2014

Opět jsme vyrazili na další ročník. Kolikátý vlastně? Stařík Tička s Terezkou a Léna s Jiřinou, která měla pár měsíců po operaci první pořádnou zatěžkávací zkoušku.

Horymírova jízda 2014

Tak letošní II. ročník se jel opačně a to z Neumětel do Radotína. Vyráželo se ze stáje v 7°°ráno z Lochovic k Neumětelům (krmení v půl páté, čištění a sedlání začínalo v šest), kde byl sraz na osmou. Ve složení Lubo+Věra, Tička+Alena a Léna+Jiřina jsme vyrazili podpořit na start. Byla ovšem opravdu zima a měli jsme ještě své povinnosti, takže jsme se za Neumětelemi odpojili a vyrazili k domovu, měli jsme to přeci jen ještě kus cesty a Jiřina po operaci kolene na první akci, tak abychom to nepřehnali.

Kování leden 2014

Tak se také pochlubíme jak u kování ,,blbneme,,. Lubo velmi rád škrtí kováře, když si z něj dělá poštářek. Teda on si polštář udělá z kdekoho, protože tu hodinu prospí a potřebuje si odložit hlavičku. Tičík se sápe po všem, co by mohlo být k žrádlu a je pro pamlsek ochotný udělat naprosto cokoli. Ája své druhé kování zvládla už s menším stresem a stíhala se věnovat dětem, které miluje. Lesněnka už si drží nožky sama a snad by se i okovala, kdyby to šlo. Sakroušek se opět snažil nenápadně nepozorným lidičkám přišlápnou nožičky, protože to je přece taková legrace, když pak syčej( u koní se nikdy nekřičí) to svý: ,,usssstupppp!". Hvězdička jako dáma zachovala jako vždy své dekórum (nemyslete si, že když sem malá a stará, že si se mnou budete dělat, co je vám libo) a alespoň naznačila, že půjde na zadní nebo kopne. Olík držel jako starý mazák, jen si ze mě v jednu chvíli doslova udělal židli. No a Lálí? Ta jako vždy čekala, že jí okoveme přední a zadní vyřežu já a kovář je jen zkoukne, ale tentokrát se přepočítala (přeci jen je potřeba čas od času i na zadní pořádný odborný zásah) a tak k zadním šel chlap, z čehož byla velmi rozpačitá.

Tři králové 2014

I letos jmse se vydali do průvodu tříkrálů. Jako novou zkušenost a odměnu to měla Terka H., majitelka Áji na Lubovi a Pája na Léně za doprovodu Terky V. na Ticinovi a dozuru mé osoby jako pěší kasičky.

Novoroční vyjížďka 2014

Letos se nám konečně povedlo nafotit novoroční vyjížďku, i když jen její konec. Měla zajímavý průběh (počítejte se mnou): ze stájí ze dvora vyjela Alena+Lálí a Jiřina+Léna, ze statku Věra+Lubo+Ája a Tereza+Ticino...na Kočvarském statku se přidala Kamila+Granada...v tomto složení jsme dojeli do Otmič, kde jsme vyzvedli Olíka+Helgu...na Kočvarech se odělila K+G...a do Lochovic se nás vrátilo kolik? Ano o jednoho koníka víc+vodič, Oliver to totiž spojil se stěhováním k nám.

Hubert 2013

Tak rok se s rokem sešel a je tu hubert a Terka dělala lišku! Celý výlet si to náležitě užívala, protože narozdíl od ostatních si mohla dělat co se jí líbilo, jet kudy a jak rychle chtěla. Náležitě toho využívala a snažila se sebou strhnout co nejvíce jezdců a také se jí dařilo. No a závěrečný hon na lišku? Tičík nedal kůži zadarmo, kličkoval a utíkal, vyhýbal a ohýbal se a dělal vše nač Terka pomyslela až nakonec se nad všemi smylovali a terka liščí ocas zahodila na zem ať se o něj ti lovící psi porvou.

Vinobranní 2013

Letošní ročník vinobranní jsme si také nenechali ujít. Vyrazili jsme s vlajkami ( ty přeci ke královskému průvodu patří!). Vzali jsme sebou Kamilku s Granadou ze spolupořádajícího Kočvarského statku, abychom je také trochu otrkali. Kamilku Granada začala zlobit více než bylo bezpečné a tak jsme se v sedlech prohodili. Světe div se, ale Lálí se chovala jako pravý profík a nesla ji jako svátost, i když jsem ji já s Granadou zmizela z očí a měla s ní vjet do toho mumraje na statku. Perfektní, jen aby jí to vydrželo.

II. ročník Lochovický pohárek 2013

Tak tady nás letos jeli reprezentovat Lesněnka s Jiřnkou a Ticino s Terezkou. A vůbec nás nezahambili a slalom i barely jeli jako profíci. A v šátkované se poprali o první a druhé místo. To jde ne? Když uvázíte, že Tičíkovi je 21apůl a Lesněna se svou dušností měla být už dávno na ... Tak takhle se baví koníci nemocní a staří v důchodu :D

Kejkle 2013

Tak tahle akce byla dlouho a pečlivě připravovaná, secvičené vystoupení, veškeré rekvizity připraveny, logistika zajištěna...a pak nám onemocněla Terezka a celé se to 14 dní před akcí předělávalo...načež do stavu nemocných upadla Alena a bylo po všem :-( No alespoň Hvězdička své příznivce nezklamala a přišla ty nejmenší povozit.

Rytířské hry 2013

I letos jsme nenechali děti v očekávání a na tuto akci jsme přišli s koníky povozit. Letos na sebe vzala zodpědnost Terezka V. jako čerstvě plnoletá.

Jarní kurýr 2013

Opět jsme vyrazili na další ročník. Kolikátý vlastně? Věrka musela do práce a tak nás podporovala na dálku alespoň smskama, velmi vtipnými musím podotknout :-). No a tak jsme vyrazili: V předu slepý nadupaný Cukřík s hluchou Alenou, uprostřed stařík nadřípaný Kecka s tlumočící Terezkou a na konci dušná nadržená Léna se slepou Jiřinou, která měla mapu v ruce a okolí ještě téměř vůbec neznalá.... Velmi vtipný kurýr to byl... Zvlášť, když Sakroušek trhal pole tak, že Jiřce kolem hlavy doslova letěla podkova a do pusy drny. Terka si to mezi námi opravdu užívala, když celou cestu vše opakovala 2x, pro každou zvlášť. No zkrátka bylo veselo...

Horymírova jízda 2013

I. ročník po stopách slavné cesty Horymíra se Šemíkem, po jejich skoku z Vyšehradu. Tato jízda je jako zahájení sezony. Letos z Radotína do Neumětel (příští rok obráceně). Odvážně za nás všechny vyjeli prozkoumat tuto akci Lubo s Věrkou. Líbilo se jim, příští rok zkusíme nezaspat a podpořit také....

Tři králové 2013

I tentokrát jsme vyrazili do průvodu tříkrálů. Letos jela Hvězda a Bětka v jedné partě, Lubers, Ticino a Lesněna v druhé a třetí parta jela ze stáje od Mašků ("Ráfů").

Hubrtova jízda 2012

Letos jmse opravdu trénovali a připravovali se na závěr sezóny. Měli jsme v plánu jet na několik "hubertů", ale bohužel čas a počasí nám trochu přetrhalo plány. A protože Laura, která se svědomitě připravovala celý rok, těsně před "hubertem" v Tlustici začala kulhat, musela zůstat doma a počasí nám nedovolilo nakonec vyrazit do Tlustice vůbec. A místo Lálí se k "Ráfům" o pár dní později vypravil Sakroušek, kterého doprovodil Ticino a Lesněna. Lubers s Věrou se neúčastnili ze zdravotních důvodů. Letos nám Terezka s Ticinem udělali velkou radost, protože ulovili Lišku. No tudíž příští rok to mají povinné!

Vinobranní Otmiče+Kočvara 2012

Tentokrát jsme se vypravili do Otmič, které ve spolupráci se statkem Kočvary pořádali vinobranní. Přidali jsme se ke královské družině, kde se kromě Luberse a Ticina, které takováto akce nevyvedla z rovnováhy, otrkávali i Laura s Lesněnou. A v přestávce u otmičské vinice dokonce koníci udělali radost dětem, které tam povozili.

I.Lochovický pohárek 2012

Letos poprvé se konali hobby závody na rozloučení se s prázdninami. Poprvé se mezi koně podívala Laura a zkusila si dva závody (šátkovanou a menší parkur). Poprvé se závodů účastnila i Hvězda s Adriankou. A jako zkušený matador se zúčastnil i Tičino a to hned s několika jezdci.

Lochovické kejkle 2012

Tentokrát zřejmě naposled se koníci vypravili pobavit a povozit dětičky na tuto akci. Bohužel to vypadá, že tato akce se konala naposledy.

Rytířské hry 2012

I tentokrát se koníci vypravili pobavit a povozit dětičky.                                                                            

Jarní kurýr 2012

Opět je tu zahájení sezóny a my jsme opět na startu Jarního kurýra. Letos Terka+Ticino a Alena+Sacramento. Moc jsme si to užili a to mluvím i za naše koníky, ti měli obrovskou radost a chuť závodit.

Masopust 2012

Letos jsme se zúčastnili masopustního průvodu v Lochovicích. Alespoň s některými koníky a samozřejmě i oni měli masky. Hvězda jako jednorožec vezla svou princeznu a v soutěži o nejlepší masku v kategorii dětí s Adriankou vyhráli. A Věra jako indiáka se svým koněm Lubersem vyhráli tuto soutěž v kategorii dospělých.

Tříkrálová zbírka 2012

I tento rok jsme se účastnili zbírky farní charity.                                                                                           

Hubertova jízda 2011

Bohužel jsme se tento rok nemohli zúčastnit. Věrka byla v práci, Alena nemocná a Terka sama si ještě do lotu netroufla. Tak příště.

Lochovické kejkle 2011

I letos se hvězda na tuto akci vypravila, aby vozila dětičky.                                                                  

Jarní kurýr 2011

V Lochovické stáji u ,,Ráfů" se pořádá každoročně na jaře Jarní kurýr. I tento rok jsme se postavili na start.

Tříkrálová zbírka 2011

I letos jsme ve spolupráci s pracovníky Klubu Betlém zahájili již pátý ročník tříkrálové zbírky berounské farní charity a vyrazili na koních jako Kašpar, Melichar a Baltazar.

Hubertova jízda 2010

I tento rok jsme se účastnili závěru sezony v Lochovické stáji. Tentokrát Ticino s Alenou absolvoval celou trasu a Lubík s Věrou kvůli zdravotnímu stavu jen závěrečnou část, ale i to se počítá.


Lochovické kejkle 2010


Letos vůbec poprvé si koníci vyzkoušeli, jaké je to před publikem. Přesto, že na trénink měli minimum času, předvedli, že jsou to pohodový koníci, kteří přijmou jakoukoli výzvu. Také hvězda předvedla, jak se jí mezi lidmi líbí a celý den vozila dětičky.


Jarní kurýr 2010


V Lochovické stáji u ,,Ráfů" se pořádá každoročně na jaře Jarní kurýr. I tento rok jsme se postavili na start. Opět ve spolupráci se stájí z Osovce jsme se vyhoupli do sedel v jako dva týmy, první Katka+Nancy a Alena+Jessie, které se nakonec umístili na třetím místě a druhý Pavel+Lenka a Pavla+Meggie.


Tříkrálová sbírka 2010


Letos jsme ve spolupráci s pracovníky Klubu Betlém zahájili již čtvrtý ročník tříkrálové zbírky berounské farní charity a vyrazili na koních jako Kašpar, Melichar a Baltazar.


Hubertova jízda 2009


A jako každý rok na podzim i v tomto roce stáj Ráfa pořádala i na závěr sezóny Hubertovskou jízdu. Tentokrát jsme se spojili se spřátelenou stájí v Osovci a vyjeli jsme v tomto složení: Lubík+Věra; Meggie+Alena; Katka a její kamarádka na Jessie a Nancy.


Ticino a jeho první pakur 04/2009


V Tlustické stáji se Tyčka poprvé představil jako skokan v jeho sedle si premiéru odbyla Eva Hejpetrová.                


Jarní kurýr 2009


V Lochovické stáji u Ráfi se pořádá každoročně na jaře Jarní kurýr, v roce 2009 jsme se účastnili ve složení : Sacramento+Alena a Ticino+Eva. Bylo to vůbec poprvé, kdy se Sakrouš s Tyčkou potkali. Pro Tyčku to navíc byla vůbec první akce tohoto rázu.

Fotografie z akcí naleznete ve fotogalerii.
Úvodem O stáji Naši koně Akce Fotogalerie Novinky Nabízíme Ceník Kurzy Kontakty Odkazy Vzkazy Byli zde
@SteelRat