Úvodem O stáji Naši koně Akce Fotogalerie Novinky Nabízíme Ceník Kurzy Kontakty Odkazy Vzkazy Byli zde

N A Š I   K O N Ě

Kůň má větší hodnotu než bohatství.

(španělské přísloví)

Zde naleznete vizitky našich koní. Pokud máte zájem si je také více prohlédnout, další fotografie najdete ve fotogaleii.


T I C I N O (tyčíno)

Přezdívka: tyčka; pan ušatý; kecka
Pohlaví: valach
Narození: 28.1.1992 (Hamburg)
Barva: tm. hnědák
Plemeno: plnokrevník
O koni:
Byl v roce 2009(v 17-ti letech) vyřazen (z důvodu věku ne výkonnosti) z klusáckých dostihů (sulky). Velmi pracovitý, pořádkumilovný a zásadový koník. Po vyřazení z dostihů a obsednutí, byl již po měsíci schopen vyjížděk do terénu, po dvou měsících se účastnil svého prvního Jarního kurýra, a po třech měsících absolvoval své první parkurové hobby závody. Po roce a půl měl své první westernové vystoupení. Dnes je to sice temperamentní, ale vyrovnaný koník, který se ničeho nelekne a spolehlivě povozí i začátečníka. Jen se zkušenými jezdci rád ,,diskutuje" o spoustě věcí a odtud jejho přezdívka - Kecka.


S A C R A M E N T O (sakramento)Přezdívka: sakrouš; cukřík
Pohlaví: valach
Narození: 25.03.1996 (Mořinka)
Barva: tm. hnědák
Plemeno: Americký klusák
O koni:
Vyřazený z klusáckých dostihů (se sulkou), po té prošel parkurovým výcvikem a po ztrátě zraku, jezděn pouze rekreačně. Velmi temperamentní kůň s ,,téměř úplnou" (nevíme jestli a co vidí) ztrátou zraku, což mu ale vůbec nebrání v normálním fungování vyjma skákání a lonžování. Nebojácný koník s velkým srdíčkem. Přes svůj handicap chodí na běžné vyjížďky a účastní se pravidelně i většiny akcí jako ostaní koně. Například se v roce 2006 účastnil Tažení sedmé kavalérie na Drtinově statku na Hněvšíně v lotu téměř 200 koní a dalších akcí jako Hubertových jízd, Jarního kurýra a také mimo jiné Jízdy zručnosti při velikonočních hobby závodech v Tlustici v roce 2006, kterou si i vyhrál.


L A U R A

Přezdívka: lálí
Pohlaví: kobyla
Narození: 07.03.1996 (Rakovník)
Barva: tm. hnědka
Plemeno: český teplokrevník
O koni:
Kobylka byla koupena jako koník hodný, zdravý a přiježděný. Po přestěhování byla trochu víc vylekaná, ale pomalu se uklidňovala a začala trénink, což nebylo vůbec jednoduché. Brzy se ukázalo, že je vše téměř pravý opak. Projevili se u ní problémy s vážnou dušností, že je ,,nervák" a ,,závislák" na koních, měla nedůvěru k lidem a averzi k ježdění. V součastnosti je to v rámci možností klidná, nebojácná a spolehlivá kobylka a to jak z ruky tak pod sedlem a začíná se účastnit různých akcí.


H V Ě Z D A


Přezdívka: hvězdička; madam; buldozer
Pohlaví: kobyla/klisna
Narození: přesné datum narození nám bohužel není známo, víme jen, že se narodila přibližně v roce 1978
Barva: tmavá hnědka
Plemeno: shetlanský pony
O koni:
Pokud víme prošla parkurovými závody s dětmi. Je to milá , velmi hodná kobylka. Jako každý pony je trochu tvrdohlavá, ale mírumilovná. Přes své problémy s dýcháním velmi ráda vozila děti a občas s námi vyrazila i na nějakou vyjížďku a různé akce, kde ráda a ochotně vozila dětičky, jen si už s ohledem na svůj věk vybírala váhu svých jezdců a to pouze se sedlem, bez něj už nepovozila ani mimnko. V současné době je využívána pouze jako společník ostatních koní a užívá si zasloužený důchod jak doufáme podle svých představ - z větší části si chodí navolno kdykoli a kamkoli se jí chce.
L U B B E R S

Přezdívka: lubíno; luboš; starosta
Pohlaví: valach
Narození: 7.4.1993 (Holandsko)
Barva: tm. hnědák
Plemeno: Holandský teplokrevník
O koni:
Skákal dobře a rád parkury, dnes už je ve sportovním důchodu.Spolehlivý a pracovitý koník, pro svého jezdce udělá cokoli, má-li dostatečnou motivaci. Má úžasný smysl pro humor a dostatek trpělivosti naučit lidičky jezdit i skákat..Jen je od přírody trochu bázlivý,ale rád se učí svůj strach překonávat. V současné době absolvoval malý kaskadérský výcvik,už se nebojí ani ohně a rád přes něj skáče.

L E S N Ě N K A


Přezdívka: léňa; levadule; lesněna
Pohlaví: kobyla/klisna
Narození: 1.4.1998
Barva: světlá hnědka
Plemeno: kříženec /psána jako teplokrevník/
O koni:
Je to velmi mírumilovná kobylka, trochu svérázná, ale spolehlivá jak z ruky tak pod sedlem. Prošla několika stájemi a majiteli. Poslední majitelka ji, ale z důvodu projevů extrémní dušnosti, svěřila nám jako společníka k Lauře. Léňa se výrazně po zdravotní stránce zlepšila a je vidět, že jí pobyt na pastvině svědčí. V součastnosti shodila přebytečná kila, zlepšila se její dušnost, začala chodit na pravidelné vyjížďky a dokonce se již zúčastnila se svou jezdkyní i několika akcí. Stojí za upozornění, že kobča zvládá jak vyjížďky bez omezení, tak akce, bez nejmenších projevů zdravotních komplikací. Momentálně učí malé i velké začátečníky a tváří se velmi zodpovědně.
A R I A N A

Přezdívka: ája;
Pohlaví: klisna/kobyla
Narození: 1.5.1994 (ČR)
Barva: sm. bělouš
Plemeno: teplokrevník
O koni:
Kobylka k nám byla ustájena v říjnu 2013. Přišla pohublá a psychicky nevyrovnaná, po odblokování ploténky. Postupně začíná nabírat na váze i sebevědomí. Momentálně se znovu obsedá, prozatím chodí na vyjížďky pouze za koněm na laně bez jezdce. Ze země je to úžasně sebevědomá, ale spolehlivá kobylka.


O L I V E R


Přezdívka: olík; oli olivový; ďáblík
Pohlaví: valach
Narození: 10.6.2006
Barva: vraník
Plemeno: pony /velšského typu/
O koni:
Koník, který k nám byl prozatimně ustájen svou majitelkou /bývalá majitelka Lesněny/ pro momentální nedostatek jejího času. Je to ,,super zvířátko,,. Mladý a učenlivý koník, který rád spolupracuje. Velmi rád chodí do výběhu se svou ,,starou,, známou Lénou, která ho má jako syna. Vozí děti i lehčí dospěláky. Chodí s námi na vyjížďky, většinou však s poničkou ze sousední stáje Bětkou, se kterou si venku velmi rozumí.Více fotografií našich koní naleznete ve fotogalerii.

Úvodem O stáji Naši koně Akce Fotogalerie Novinky Nabízíme Ceník Kurzy Kontakty Odkazy Vzkazy Byli zde
@SteelRat